Jeżeli chcą Państwo dokonywać zakupów w naszym sklepie prosimy o zapoznanie się z regulaminem:

1. Warunki ogólne zamawiania i sprzedaży:
Właścicielem Sklepu Internetowego Formicki-Bike.pl jest Piotr Formicki. Sklep ma siedzibę w Jeleniej Górze 58-500 przy ul. Kopernika 2/5u, NIP: 611-223-58-98
Ze względu na sprzedaż produktów również w innym źródle (Allegro, Sklep Stacjonarny ) cennik oraz katalog produktów nie stanowi oferty handlowej firmy w rozumieniu prawa. W przypadku braku towaru w magazynie Zamawiający jest informowany o tym fakcie. Jeżeli Zamawiający nie wyraża zgody na wydłużenie realizacji zamówienia może całkowicie zrezygnować z zamówienia, lub tylko z wybranej pozycji.

2. Sposób płatności i ceny sprzedaży:
Podane ceny są cenami brutto. Do każdej przesyłki doliczany jest koszt przesyłki, który pokrywa klient.
Należne płatności można realizować  za pośrednictwem Systemu PayU, bezpośrednio przelewem na konto BRE Bank (Multibank) nr: 85 1140 2017 0000 4502 0478 5632, lub za pobraniem, przy odbiorze przesyłki.

Koszt dostarczenia zamówionego towaru przez Pocztę Polską wynosi:
paczka przy płatności przelewem do 5 kg - 12 zł
paczka przy płatności przelewem do 20 kg - 16 zł
paczka za pobraniem do 5 kg - 16 zł
paczka za pobraniem do 20 kg - 20 zł
Koszt dostarczenia zamówionego towaru przez Kuriera GLS:
paczka przy płatności przelewem - 17zł
paczka za pobraniem - 22zł

Możesz skorzystać z systemu płatności online, co znacznie przyśpieszy realizację Twojego zamówienia. Pamiętaj jednak, że za tą formę płatności doliczana jast prowizja pobierana przez system płatności online.Wysokość prowizji to 2,5% całkowitej wartości Twojego zamówienia(wraz z dotawą). Prosimy o przemyślany wybór płatnosci ponieważ nie możemy cofnąć prowizji za zakup.

3. Dostawa:
Przesyłkę staramy się wysyłać niezwłocznie, zastrzegamy jednak trzy dniowy okres zwłoki, w niektórych przypadkach okres ten może się wydłużyć od siedmiu do czternastu dni. Zamówione produkty zostaną przesłane przez Pocztę Polską lub Kurierem , na adres korespondencyjny podany w formularzu zamówienia . Istnieje możliwość osobistego odbioru towaru po wcześniejszym uzgodnieniu. Warunki dostawy określone w regulaminie dotyczą zamówień realizowanych na terenie Polski. W przypadku Odbiorców zagranicznych zamówienia będą prowadzone indywidualnie.

4. Reklamacje i zwroty:
Zakupiony towar można wymienić na inny, lub zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty zakupu. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Aby uniknąć nieporozumień prosimy wcześniej o kontakt w celu ustalenia warunków zwrotu. Nieuzasadnione reklamacje, uszkodzenia wynikające z niewłaściwego użytkowania towaru nie będą brane pod uwagę. Wszelkie koszty związane z tego przypadkami pokrywa zamawiający.

5. Gwarancja
Każdy przedmiot jest objęty gwarancją 12 miesięcy od daty zakupu. Przed reklamacją proszę o konsultacje tel. Lub mailem w celu uzgodnienia szczegółów. Wadliwy towar odsyłają Państwo na swój koszt do mnie i ja po naprawie bądź wymianie na nowy w ciągu 2 tygodni odsyłam go na swój koszt.

6. Dane osobowe klientów

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych użytkowników sklepu internetowowego Formicki-Bike

Mając na uwadze bezpieczeństwo i poufność Państwa danych osobowych chcielibyśmy przekazać Państwu informacje o celach, zakresie i kategoriach przetwarzania danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach zgodnie z obowiązującym od 25 maja 2018 r. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych, w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO).

1. Administratorem Państwa Danych jest Piotr Formicki prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Formicki-Bike ul.Kopernika 2/5u, 58-500 Jelenia Góra

2. Kontakt z Administratorem możliwy jest pod wyżej wskazanym adresem oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej sklep@formicki-bike.pl

3. W jakim celu i na jakiej podstawie przetwarzamy twoje dane?

a) Jeżeli założyłeś konto w naszym Sklepie to oznacza, że przetwarzamy Twoje dane osobowe w celu zawarcia i realizacji umowy sprzedaży towarów i usług przez nas oferowanych i to ta umowa zawarta z Administratorem stanowi podstawę przetwarzania twoich danych.

Przetwarzamy Twoje dane w następującym zakresie:


* imię i nazwisko
* adres zamieszkania / korespondencyjny
* adres e-mail
* numer telefonu
* numer rachunku bankowego
* historia Twojej komunikacji z nami

* twoje reklamacje
* twoje opinie
* dodatkowe informacje o sobie, które mogłeś zawrzeć w korespondencji e-mail lub które mogłeś podać w trakcie rozmowy telefonicznej z naszym przedstawicielem
* udzielone przez Ciebie zgody.

b) Jeżeli zdecydowałeś się na zakupy w naszym sklepie to oznacza, że przetwarzamy Twoje dane osobowe w celu zawarcia i realizacji umowy sprzedaży towarów i usług przez nas oferowanych i to ta umowa zawarta z Administratorem stanowi podstawę przetwarzania Twoich danych.

c) Ponadto Twoje dane możemy przetwarzać w celu dopełnienia obowiązków prawnych, takich jak ustawa o rachunkowości, które to przepisy stanowią podstawę do przetwarzania przez nas Twoich danych. Możemy także przetwarzać Twoje dane w celu realizacji reklamacji, na podstawie ogólnych przepisów prawa cywilnego, a także w celu dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora.

d) Jeżeli wpisałeś się na listę subskrybentów naszego newslettera lub wyraziłeś zgodę na otrzymywanie informacji o zniżkach i nowościach oferowanych przez nasz sklep to oznacza, że przetwarzamy Twoje dane w tych właśnie celach i na podstawie Twojej zgody. Twoja zgoda jest dobrowolna i możesz ją w każdej chwili cofnąć kontaktując się z Administratorem (dane powyżej).

e) Jeżeli skontaktowałeś się z nami poprzez formularz kontaktowy, wysyłając wiadomość e-mail lub telefonicznie to oznacza, że przetwarzamy Twoje dane osobowe na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora, którym jest obsługa Twojego zapytania.

f) Możemy także przetwarzać Twoje dane, które zgodziłeś się nam dobrowolnie podać w trakcie rozmowy z naszym konsultantem za pośrednictwem kontaktu telefonicznego.

4. Jak długo przechowujemy twoje dane?

a) Okres przetwarzania przez nas Twoich danych uzależniony jest od celu i podstawy prawnej ich przetwarzania.

b) Dane przetwarzane w celu zawarcia i wykonania umowy, realizacji reklamacji, dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami przechowujemy przez okres nie dłuższy niż 10 lat.

c) Dane przetwarzane w celu subskrypcji newslettera i otrzymywania informacji o zniżkach i nowościach przetwarzamy do momentu wycofania przez Ciebie zgody.

d) Dane, które przetwarzamy na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów przechowujemy przez okres ważności celów, do których zostały one zebrane oraz dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami - jednak nie dłużej niż 10 lat od dnia zebrania Twoich danych.

5. Odbiorcy danych

Twoje dane osobowe mogą być przekazywane następującym kategoriom odbiorców: osobom upoważnionym przez administratora tj. pracownikom i współpracownikom, którzy muszą mieć dostęp do Twoich danych, aby wykonywać swoje obowiązki, firmom świadczącym dla nas usługi dostawy (kurier GLS oraz Poczta Polska) oraz podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na podstawie przepisów prawa.

6. W jaki sposób możesz zrealizować przysługujące ci prawa wynikające z RODO?

Mają Państwo prawo do:

*dostępu do swoich danych,

*uzyskania kopii tych danych,

*modyfikacji i poprawienia swoich danych,

*usunięcia swoich danych, o ile obowiązujące przepisy nie będą się temu sprzeciwiały,

*sprzeciwu wobec nie podlegania automatycznym decyzjom opartym na profilowaniu,

*sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzanych danych osobowych,

*wycofania zgody,

*przeniesienia danych do innego administratora, w przypadku gdy dane przetwarzane są na podstawie zgody albo zawartej umowy.Odrębnie chcemy Cię poinformować, że masz również prawo do tzw. sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.
Prawo do sprzeciwu składasz wówczas, gdy nie chcesz, abyśmy przetwarzali Twoje dane osobowe w określonym celu (np. w celach marketingowych). W takim przypadku dalej będziemy przetwarzali Twoje dane dla potrzeb innych procesów, ale już nie dla celu, dla którego zgłosiłeś sprzeciw.
Prawo do sprzeciwu możesz zgłosić na adres e-mail sklep@formicki-bike.pl lub pisząc na adres Formicki-Bike ul. Kopernika 2/5u, 58-500 Jelenia Góra

7. Oferta

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych.

8. Sklep stacjonarny


Zapraszamy na zakupy